Moj Film na Facebooku Moj Film na Twitteru
Filmski forum Film Aktualni filmoviDOVE FILMSKA KRITIKA
Stranice: 1 2 3 4 Odgovori
Autor Tema: DOVE FILMSKA KRITIKA

Korisnik

Ukupno postova: 2
Član od: 18.03.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
19.05.2010. u 16:09:19
nisam u prilici bila pogledati fil, ali kako sam ula od prijateljica izgleda da nije loš-

Korisnik

Ukupno postova: 2
Član od: 18.03.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
19.05.2010. u 16:11:19
nisam imala priliku da pogledam film, ali sam čula od prijateljica da film nije loš.

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 05.05.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
19.05.2010. u 20:16:04
Film koji će definitivno imati svoju publiku ukoliko ste u godinama između 12-25 i ukoliko slinite za Russelom Crowom.Moram priznati da ja nisam među njima.Previše naivno,previše pirotehnike,previše isfurano. Croweu tajice jako loše stoje,Kevin je u njima puno bolje izgledao!Kate Blanchet prekrasna ali kao i uvijek potčinjena žena koja bez muškarca ne može opstati pod kapom nebeskom.Zašto se nikad ništa ne mijenja?I dok je moje dijete širom otvorenih očiju uživalo u specijalnim efektima,ja sam se s nostalgijom sjećala Robina Hooda kakav je bio u doba mog djetinjstva..U paklu odraslog života,ponekad je samo sjetiti se svojih idola isto kao i vidjeti sebe s kečkicama na glavi,bez prva dva zuba,poderanih koljena s maštom bezgraničnom kao svemir..Nisam uživala,priznajem.Nešto mi tu definitivno fali ali možda je to samo zato jer sam još uvijek pod dojmom Avatara.Ili sam previše odrasla i previše realna da znam da Robin Hood ipak ne postoji..

Korisnik

Ukupno postova: 2
Član od: 05.05.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
20.05.2010. u 00:26:16
Ime Robin Hood se spominje samo jednom u cijelom filmu...
Uredio mehonja, 20.05.2010. u 00:26:25

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 26.04.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
20.05.2010. u 19:08:25
Ovo je tipičan holivudski filmski spektakl, a ujedno je redateljevo najslabije ostvarenje, a ni glumci nisu najsretnije odabrani s obzirom na povijesni okvir (prei, predebeli), iako su, realno gledajući, danas jedni od najslavnijih u svijetu.

Film ima sve elemente da bude dobar: veliki proračun, slavni glumci, povijesna tema, koja je u današnja vremena svjetske krize aktualna, ali kao cjelina je potpuno podbacio. Po meni film predugo traje, radnja je prespora, razvučena i nedostaje ''kemije'' i žara među glumcima koji glume ljubavni par. Scenografija, prikazi borbe, ratnih pohoda su napravljeni na vrlo visokom tehničkom nivou. Realno u odnosu na povijesne činjenice prikazan je Richard Lavljeg srca, kao ubojica, pijanac, pljačkaš te rasist sa antisemitskim i antimuslimanskim stavovima, što odgovara povijesnim činjenicama, kao i pokolj Muslimana u Akri za vrijeme 3. križarskog rata.

Film je patetičan, s tipično holuvudskim elementima, motivacijskim govorom, Marion i djeca ratuju protiv Francuza.... Neke povijesne činjenice su malo ''frizirane'', kao prikaz desantnih čamaca kao u II. svj. ratu i Francuska nije učinila invaziju na Englesku. Na kraju se dobije dojam da je film snimljen zbog novca, iskorišten je brend Robin Hood, koji odgovara današnjem trenutku djelovanja za dobro drugih, a ostavljen je i prostor za snimanje drugog dijela.

Korisnik
andrea_24

Ukupno postova: 1
Član od: 07.01.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
20.05.2010. u 19:54:11
Uredio andrea_24, 24.05.2010. u 22:13:42

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 05.05.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
21.05.2010. u 15:17:13
Svi znamo Robina Hooda vec od svoga djetinstva, no ovaj put je skroz drugaciji. Pod palicom redatelja Ridleyja Scotta se promijenio u cetrdesetogodisnjaka s laganim viskom kilograma ali na srecu i sa smislom za humor! Cate Blanchett kao Marion ugodno iznenaduje i Mark Strog opet glumi loseg momka - odlicno kao uvijek! Nazalost iako je film smjesten u povijesne okvire ne drži se povijesnih cinjenica. Jacom stranom su mu akcijske scene i atmosfera, kroz cijeli film se vuce velicanstveni epski feeling koji mozete osjetiti u svakoj minuti.
Uredio sakal, 21.05.2010. u 15:24:20

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 22.05.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
22.05.2010. u 16:49:05
Razilazeći se sa trenutno dominantnim trendom filmova o superherojima, posljednja verzija Robin Hooda je radije na liniji "priče iz života". Ridley Scott želi da nam prikaže ovu klasičnu priču kao povijest transformacije jednog običnog čovjeka u čuvenog odmetnika. Kao što se moglo i očekivati, film je pun herojskih dijela i epskih scena borbi, a tu je i par spektakularnih kadrova u kojima zajedno sa kamerom letimo na vrhovima strijela. Također, važna osnova filma je klasična romansa između Robina i Lady Marijane, koja pršti od neizgovorenih strasti, zahvaljujući već poznatim glumačkim vještinama Russell Crowa i Cate Blanchett. Legendarni redatelj Ridley Scott još jednom pokazuje svoju nevjerojatnu vještinu da u mediju filma ispriča priču. Ali, ne nedostaje i og dobrog spektakla - Robin Hood otkriva sav žar i hrabrost Scottovog pristupa scenama, temama i borbama koje su "veće od života". Svakako treba pohvaliti scene borbi koje oduzimaju dah i izvrsnu glazbu.Mala mana je što film u nekim segmentima, posebno u početku djeluje sporo. Zaključak: Više nego solidan film, čiji će nastavak biti još bolji.

Korisnik

Ukupno postova: 3
Član od: 24.05.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
24.05.2010. u 16:41:48
Svi znamo tko je bio Robin Hood,većina asocijacija bi išla u smjeru spretnog strijelca koji sa kapuljačom preko glave krade bogatima i daje siromašnima.No nažalost ako ste u ovom nastavku filma očekivali neku nabrijanu akciju razočarati ćete se.Nakon gotovo cijelog odgledanog filma postaje jasno da se tek sada nalazimo na početku.Struktura filma je dosta dobro koncipirana,ali ostavlja premalo za epskog lika poput Robina Hooda.Obiluje monotonim scenama,ali nađe se i pokoja ispunjena kvalitetnom akcijom. Posebna pažnja usmjerena je prikazu realističnosti borbi i borbenih pomagala toga doba,a sama je akcija,uz odličan izbor kadrova i fantastičan zvuk,prenesena vrlo vjerno.


Erm...nije li bit recenzija u njihovoj originalnosti, a ne pukom kopiranju linkova s neta :P?
Ah da - u nagradnim igrama je sve dopusteno xD
http://www.filmofilija.com/robin-hood-2010-recenzija

Administrator
bukky

Ukupno postova: 82
Član od: 28.06.2009.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
24.05.2010. u 20:13:59
Svi znamo tko je bio Robin Hood,većina asocijacija bi išla u smjeru spretnog strijelca koji sa kapuljačom preko glave krade bogatima i daje siromašnima.No nažalost ako ste u ovom nastavku filma očekivali neku nabrijanu akciju razočarati ćete se.Nakon gotovo cijelog odgledanog filma postaje jasno da se tek sada nalazimo na početku.Struktura filma je dosta dobro koncipirana,ali ostavlja premalo za epskog lika poput Robina Hooda.Obiluje monotonim scenama,ali nađe se i pokoja ispunjena kvalitetnom akcijom. Posebna pažnja usmjerena je prikazu realističnosti borbi i borbenih pomagala toga doba,a sama je akcija,uz odličan izbor kadrova i fantastičan zvuk,prenesena vrlo vjerno.


Erm...nije li bit recenzija u njihovoj originalnosti, a ne pukom kopiranju linkova s neta :P?
Ah da - u nagradnim igrama je sve dopusteno xD
http://www.filmofilija.com/robin-hood-2010-recenzija


Hvala na dojavi, korisnica je diskvalificirana!
Stranice: 1 2 3 4 Odgovori
Filmski forum Film Aktualni filmoviDOVE FILMSKA KRITIKA
Najaktivniji korisnici u posljednja 2 tjedna: