Moj Film na Facebooku Moj Film na Twitteru
Filmski forum Film Aktualni filmoviDOVE FILMSKA KRITIKA
Stranice: 1 2 3 4 Odgovori
Autor Tema: DOVE FILMSKA KRITIKA

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 24.05.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
24.05.2010. u 20:48:02
Film „Robin Hood“ sam pogledala već bezbroj puta. Kao malenu najviše me nasmijavala činjenica da iako ima žensko ime, on je zapravo muškarac koji oblači tajce i po meni veoma nalikuje na ženu.

Dakako da mi je bilo zanimljivo i kako Robin Hood spretno leti i pobjeđuje u bitkama, ali nekako je uvijek sa komedične strane prevladavao njegov izgled. Iako bi dana, u godinama žene, rekla da bi sada prevladala njegova muškost. Ja bi mu samo promijenila donji odjevni predmet, jer me te tajce i dalje asociraju na ženko.

Jednim djelom na film je privlačila i sama radnja filma. Na samom početku najbolji strijelac, kao da je od malenih nogu izučavao tu vještinu koja će mu kasnije pomoći u bitkama i zahvaljujući kojoj će izvlačiti čitavu glavu, do trenutka kada susreće predivnu djevojku i bori se za ljubav, pa do samog kraja koji je najfascinantniji, kada taj muškarac sa ostatkom suseljana kreće u bitku za siromašne u kojoj ni manje ni više, pobjeđuje.

Na samom kraju, moram reći da iako ne smatram lošim niti novu verziju filma, ona prva i a nekako mi je priličnija muškarcu u tajcama. Prije se znalo kada se kaže „Robin Hood“ na što se misli.

Mislim da ova modernija verzija nikada neće imati gledanost kakvu je imao naš i Robin Hood, niti će u ovoj verziji film zaživiti previše.

Ovo mi je sada film za odrasle, djecu tu nema što privuči.

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 10.03.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
25.05.2010. u 13:33:00
Ovo je u stvari film koji se bavi događajima koji su prethodili sukobima u Engleskoj između velikaša i kralja, a sve oko donošenja nekakvog povijesnog dokumenta, (Magna Carta)- dakle, konkretan povijesni događaj.
Likovi koji se zovu kao iz Robin Hooda: Robin Hood, Marion, Tuck i slično se samo tako zovu, a u stvari nemaju veze nikakve sa Robin Hoodom. Ni po ponašanju, ni po situacijama koje im se događaju.
Prvih 25 minuta filma je potpuno suvišno. Da je film krenuo od scene zasjede, ne bi ništa izgubio osim što bi bio kraći, što bi bilo dobro jer je predugačak.
Cijeli film na momente kao da želi biti cinično realistički, nešto kao Verhoevenov "Flash and blood", ali kako je PG 13, ništa od "mesa i krvi". Netko kao da je u taj realizam silom htio da se ipak ubace tipično ljigavi holivudski momenti. "Vatreni" sentimentalni govori o slobodi i tome slično.
Robin, pred odlazak u bitku, kaže Marion "I love you", a da nikakve ljubavi ni kemije između njih kroz cijeli film nema.. Minutu kasnije, Marion iz čistog mira dojaše na bojište u viteškom oklopu,a Robin joj kaže: "Get in the line, soldier!" (??)
Onako općenito, nema napetosti. Sve je monotono. Dosadni likovi, a radnja se samo oteže, a nikoga nije briga što će se desiti, nikakvoj katarzi film ne vodi. Nedostaje ritma i fokusa na nešto konkretno, nekakvog zamaha prema... nečemu.
U filmu ima 3 veće bitke i svaka sljedeća je lošija i dosadnija. Najgore snimljena je zadnja bitka.
I sve je napravljeno kao prvi dio serijala. Prequel. Na kraju, i R. Crowe(47 god) i poprilično neugledna Cate Blanchet (41), skiseljene face, odu u Sherwoodsku šumu da tek postnu Robin i Marion... A čemu onda ovih dva i pol sata filma koji se zovu Robin Hood?!

U filmu je dobra jedino scenografija. Da se uzmu screenshotovi iz filma, pa da se gledaju.

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 14.01.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
26.05.2010. u 09:51:59
Ozbiljna priča iznenađujuće je naglašena sa lijepim komadićima komedije i šala prvenstveno od Robinovih prijatelja- Little John i Will Scarlett, vidi se napredak od 1991 godine.

U tradiciji Ridleyja Scotta, bitke se impresivno izvode. Malo film izgleda kao Alice iz zemlje čudesa, treba jedino prestati pokušavati zamijeniti modernim idejama na povijesnim temama.
kupiti kartu ako obožavate robin hooda, a preporučljivo za djecu oko 12-16 godina
malena

Korisnik

Ukupno postova: 3
Član od: 24.05.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
26.05.2010. u 16:12:35
Ovo je u stvari film koji se bavi događajima koji su prethodili sukobima u Engleskoj između velikaša i kralja, a sve oko donošenja nekakvog povijesnog dokumenta, (Magna Carta)- dakle, konkretan povijesni događaj.
Likovi koji se zovu kao iz Robin Hooda: Robin Hood, Marion, Tuck i slično se samo tako zovu, a u stvari nemaju veze nikakve sa Robin Hoodom. Ni po ponašanju, ni po situacijama koje im se događaju.
Prvih 25 minuta filma je potpuno suvišno. Da je film krenuo od scene zasjede, ne bi ništa izgubio osim što bi bio kraći, što bi bilo dobro jer je predugačak.
Cijeli film na momente kao da želi biti cinično realistički, nešto kao Verhoevenov "Flash and blood", ali kako je PG 13, ništa od "mesa i krvi". Netko kao da je u taj realizam silom htio da se ipak ubace tipično ljigavi holivudski momenti. "Vatreni" sentimentalni govori o slobodi i tome slično.
Robin, pred odlazak u bitku, kaže Marion "I love you", a da nikakve ljubavi ni kemije između njih kroz cijeli film nema.. Minutu kasnije, Marion iz čistog mira dojaše na bojište u viteškom oklopu,a Robin joj kaže: "Get in the line, soldier!" (??)
Onako općenito, nema napetosti. Sve je monotono. Dosadni likovi, a radnja se samo oteže, a nikoga nije briga što će se desiti, nikakvoj katarzi film ne vodi. Nedostaje ritma i fokusa na nešto konkretno, nekakvog zamaha prema... nečemu.
U filmu ima 3 veće bitke i svaka sljedeća je lošija i dosadnija. Najgore snimljena je zadnja bitka.
I sve je napravljeno kao prvi dio serijala. Prequel. Na kraju, i R. Crowe(47 god) i poprilično neugledna Cate Blanchet (41), skiseljene face, odu u Sherwoodsku šumu da tek postnu Robin i Marion... A čemu onda ovih dva i pol sata filma koji se zovu Robin Hood?!

U filmu je dobra jedino scenografija. Da se uzmu screenshotovi iz filma, pa da se gledaju.


Biti moderni odmetnik je bas zabavno xD
Draga asparagus, mislim da se Tomislavu_B nebi bas svidjelo tvoje "posuđivanje" njegove recenzije :P
http://forum.hr/showthread.php?t=544783&page=3 (post br#95)

Ajme ljudi, pa zar cete tako nisko pasti za jednu nagradu...

Korisnik

Ukupno postova: 2
Član od: 06.03.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
26.05.2010. u 17:06:44
“Oh ne, jos jedan film o Robin Hood-u” – moja prva reakcija na vijest da me kolege vode u kino da pogledamo novi uradak legende Ridleya Scotta.
Pomislih – “ajde, kad vec caste, nemam sto izgubiti xD”

Oh, kako sam bila u krivu.
Znam da ce zvucati okrutno, ali dvojac Ridleya Scotta i Russella Crowea bi u maniri srednjovjekovne brutalnosti trebalo objesiti za palce za ovaj kvazispektakl.

Pocnimo od same ideje – u redu, vec milijun puta prozvakana prica o hrabrom borcu za potlacene i obespravljene nije lak pocetak – ipak je Robin Hood lik iz usmene predaje i samim time podlozan redateljskoj slobodnoj volji, ali neka doza realisticne povijesne pozadine ne bi bila na odmet.

Nepostojecu kemiju u “zaristu” ljubavne price između Robina i Marion necu ni spominjati. Mozda joj je poanta da film bude prilagođen mlađoj populaciji? Dobra odluka za roditelje koji zele djeci priustiti 2 sata vizualne torture.

Film bi se trebao zvati “koktel mix” : Iskrcavanje francuskih vojnika? Spasavanje vojnika Ryana zvuci poznato. Ideja o preobrazbi obicnog covjeka u junaka – Batman pocetak mozda. Robin Hoodovo porijeklo – oh, kako gladijatorski. I da, neizostavni motivi Hrabrog srca – pa koji bi srednjovjekovni akcijski film mogao bez toga?

Ajde, da ne budem totalno okrutna – film je imao pauzu, pa sam uspjela doci k sebi u međuvremenu xD

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 06.03.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
26.05.2010. u 18:11:48
“Totalno drukciji od drugih”.
Upravo tom parolom posluzio se Ridley Scott u ekranizaciji svima dobro poznatog lika Robina Hooda (i naravno, onom om – kud svi, tud i mali Ridley xD). No ipak, iako zamaskiran krinkom svjezeg i eto, jos neviđenog pristupa liku legendarnog odmetnika, film po meni nije nista vise od uobicajenog srednjovjekovnog akcijskog spektakla.

No ipak, da i ja budem kao Scott (ne u smislu legendarnog redatelja, jer ipak – gorka je sudba, al’ sta’s kad sam netalentiran) – bit cu drugaciji od silnih porazavajucih kritika – film je vise manje korektno odrađen u gotovo svakom pogledu..

Cinjenica jest da verziju Robina Hooda iz 1991. godine nitko nece moci nadmasiti, stoga pozdravljam redateljevu ideju da se usredotoci na same pocetke i povijesnu pozadinu Robina Hooda – obican strijelac, sitni muljator bez nekih visih ciljeva u zivotu izrasta u hrabrog i moralnog, gotovo besprijekornog junaka, pravu mitsku figuru.

Na stranu sto doticni film uvelike odudara u pogledu opcepoznatih cinjenica o identitetu glavnog lika i njegovim dozivljajima – no opet, ne uzimam za zlo jer, ruku na srce, rijec je o liku iz folklornih predaja, cijem opisu moze odgovarati bilo tko iz doticnog vremena, a da je bio potlacen od strane krune – nesto kao i danas – konkurencija je bome bila velika xD.

Također, film je vizualno veoma dojmljiv - mnostvo grandioznih bitaka, junackih podviga, doduse iznenađujuce malo vidljive krvi s obzirom na kolicinu pokolja xD

Izgleda da mi se po ovoj recenziji, film vise svidio nego sto sam naveo u uvodu.
Rekla bi moja cura da sam kao zene – prevrtljiv i neodlucan xD.
A morao sam - ipak je to Robin Hood.
A tko ne bi pozelio biti junak? (ako zanemarimo dio s tajicama – nisu bas neki muzevan dodatak xD)

Administrator
bukky

Ukupno postova: 82
Član od: 28.06.2009.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
26.05.2010. u 21:43:13
Biti moderni odmetnik je bas zabavno xD
Draga asparagus, mislim da se Tomislavu_B nebi bas svidjelo tvoje "posuđivanje" njegove recenzije :P
http://forum.hr/showthread.php?t=544783&page=3 (post br#95)

Ajme ljudi, pa zar cete tako nisko pasti za jednu nagradu...


Možda smo ipak u pravilima trebali navesti da u trampi nema mjesta za plagijatore Uglavnom, korisnik je diskvalificiran!

Korisnik

Ukupno postova: 1
Član od: 06.03.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
26.05.2010. u 23:12:15
Lud, zbunjen, normalan

U redu, film je prepun rupa.

Autor je koristio sirok spektar pjesnicke slobode „poigravsi“ se historijskom podlogom.
Prica zapravo i nije o Robin Hoodu i ocito je da je naslov u ulozi privlacenja publike. Francuzi nisu napali Englesku. Francuska invazija je toliko bijedno isplanirana da je i vise nego ocito osuđena na propast. Ideja krađe identiteta kojom je Robin zavarao citavo englesko plemstvo je vise nego smijesna. Kratki prikaz proslosti Robinu Hoodu smjesta vraca davno izgubljena sjecanja na legendarno djetinstvo. Vjerojatno mu nikada nije palo na pemet da se sam toga prisjeti. Ideja da je Robin Hood usko povezan sa povijesnim dokumentom Magnom Cartom koji je izmjenio temelje feudalnog drustva je uistinu pretjerana. Ideja da zena u 13. stoljecu moze biti veleposjednik u cvrstom patrijarhalnom drustvu prelazi gornju granicu pjesnicke slobode. Drustvo smjelih boraca, buducih drugova Robina Hooda, zapravo je mnostvo nedorasle izbjegle mladezi. Iste mladezi koja tako hrabro stupa u borbu protiv francuskih naoruzanih i treniranih vojnika i izlazi iz iste potpuno neozlijeđena. Oba kralja prikazana su kao dvojica arogantnih nesposobnjakovica cije poslove vodi njihova majka. Robinovi najblizi drugovi kao da su izasli iz nekog skeca Stanija i Olija, dok je kemija između zapravo strastvenih ljubavnika Robina i Marion ravna onoj između dvije vrece brasna. A sam lik Robina Hooda nema ni mrvicu prepoznatljive karizme i prposnosti.

…No ipak, vjerovali ili ne, film mi se svidio…Zasto? Zato sto je film. Kao takva vrsta, podlozan je sirokoj i bezgranicnoj pjesnickoj slobodi. Uostalom, ne postoje dokazi da je Robin Hood ikada hodao sherwoodskom sumom, mozda je rijec o pukom prolazniku s losim outfitom (tajice u bilo kojem stoljecu za muski rod ne dolaze kao opcija). Stoga, u moru 3D-a i cgi-ja, ovaj film je osvjezenje. Bez obzira na nelogicnosti.

Korisnik
djCvrle

Ukupno postova: 1
Član od: 29.11.2009.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
29.05.2010. u 10:02:08
Pošto jako cijenim filmski opus Ridley Scott-a,nisam se jako dvoumio dal' da pogledam i najnoviju verziju o junaku iz Šervudske šume.Nakon prospavane noći imam dojam da je film možda malo predugačak za nekih 30 min no složio bih se da su scene bitaka savršene,filmska ekipa solidna,a fotografija vrhunska.Sad se postavlja pitanje zašto se Scott odlučio napraviti "još jednu" verziju muškarčina u tajcama,dal'mu je to bila neispunjena želja u svojem zanimljivom opusu ili se tek radi o još jednom pokušaju zarade na bezbrojnim obradama ijih filmskih hitova(mada sumnjam da će film zaraditi brdo love!).Jer poznato je da se filmski scenaristi već godinama muče po pitanju dobrih scenarija i priča koje bi mogle donijeti ogromne zarade pohlepnim producentima,pa je onda lakše zaviriti u e ladice i štancati remake na remake,pa sequel,pa prequel i kako se već sve ne zovu inačice nastavaka.Sve u svemu solidno ostvarenje no neće se dugo pamtiti i teško da će zasjentiti klasike u kojima su briljirali Errol Flynn ili Sean Connery!

Korisnik
eana_tanhi

Ukupno postova: 1
Član od: 05.05.2010.
Odg: DOVE FILMSKA KRITIKA
30.05.2010. u 14:19:22
Film je solidan. Očekivala sam puno bolje jer je jako hvaljen. Ratne scene su odlične, ali je priča pomalo ne zanimljiva, vjerojatno zato što su se trudili da je povijesno ispravna. Gluma je dobra, a ništa se manje niti ne očekuje od Russella Crowea.
Definitivno je najbolji Robin Hood od svih do sada napravljenih.
Prema kraju filma moguć je nastavak što bih iskreno voljela, jer obožavam Russella Crowea koji je po meni među boljim glumcima današnjice.
Stranice: 1 2 3 4 Odgovori
Filmski forum Film Aktualni filmoviDOVE FILMSKA KRITIKA
Najaktivniji korisnici u posljednja 2 tjedna: