[FILM_INFO_4654]
Leonardo DiCaprio se u sklopu promocije novog filma 'Povratnik' odlučio na press konferenciju u Beverly Hillsu, uz niz pitanja i odgovora. Fox je istom prilikom priredio premijernu projekciju samog ostvarenja.
DiCaprio je tako naznačio nužnim dugu pripremu dijaloga i scena u zatvorenim prostorima pošto su zbog prirodnog svijetla imali svega 90-tak minuta dnevno za snimanje filma. Inarritu je dodao da su temperature nerijetko padale debelo ispod nule pa su konstantno ratovali s vremenskim uvjetima. Pet godina je tražio lokacije, a ni montaža nije bila ništa manje zahtjevna.
'Naracija je izravna i linearna, ali smo istovremeno željeli pronaći poetski element u situaciji gdje čovjek traga za onima koji su ga ostavili da umre' dodaje DiCaprio i smatra kako su pripremni mjeseci neprocjenjivi s obzirom na zahtjevnost svega. 'Ovo je zapravo bilo nalik nijemim filmovima, a riječ je o vjerojatno najtežem filmu koji je bilo tko od nas ikada napravio'.
Kritičari su istaknuli kompleksan i impresivan zvuk koji je okosnica filma više nego sama slika. Glazba je isto tako skladana i izuzetno bitna za cijelu priču. Ništa više nije rečeno i preostaje nam jedino da čekamo film.