Moj Film na Facebooku Moj Film na Twitteru
Filmski forum Film Kultni filmoviFilmovi prema knjigama
Odgovori
Autor Tema: Filmovi prema knjigama

Korisnik
mad_max

Ukupno postova: 23
Član od: 08.01.2011.
Filmovi prema knjigama
15.05.2011. u 00:48:30
Obično ljudi kažu kako su knjige u većini slučajeva bolje od filmova. I ja se slažem s tim. Iako su filmovi nekad toliko dobri, rijetko mogu toliko detalja, misli i osjećaja prenjeti na ekran. Recimo Sumrak saga, ljudi su se stvarno potrudili da budu vijerni knjizi do najsitnijih detalja, no meni je i dalje knjiga bolja. Neke drage scene iz knjige su izbacili. Dok u slučaju P.S. I love you većina stvari iz knjige je promijenjeno, što me razočaralo jer mi se knjiga stvarno svidjela. No film sam po sebi je također jako dobar i nekoga tko nije pročitao knjigu bi zasigurno oduševio. Žena vremenskog putnika, i Žena kojoj sam čitao, te dvije knjige su po meni jako dobro prikazane i na ekranu. Što vi mislite?

Korisnik

Ukupno postova: 6
Član od: 18.11.2012.
Odg: Filmovi prema knjigama
18.11.2012. u 21:35:36
Film kao medij je u odnosu na knjigu toliko hendikipiran medij da ih je uopce deplasirnao komparirati...
To su dvije sasvim drugacije kategorije...

Korisnik
MilaMajka

Ukupno postova: 9
Član od: 20.11.2012.
Odg: Filmovi prema knjigama
20.11.2012. u 00:54:05
Howard Hughes iliti Mr. Nice iz 2010.Mislim da je po knizi ali nisam sigurna.Kvalitetan film

Korisnik

Ukupno postova: 2
Član od: 18.05.2011.
Odg: Filmovi prema knjigama
25.11.2012. u 19:22:53
Nisam čitala knjige koje navodiš, ali jesam Engleskog pacijenta, Mostove okruga Madison i većinu djela Stephena Kinga. S ekranizacijama sam razočarana. Nije to to. Doduše, Kingovi filmovi su iz osamdesetih pa je možda i do toga.

Korisnik
mad_max

Ukupno postova: 23
Član od: 08.01.2011.
Odg: Filmovi prema knjigama
26.11.2012. u 00:52:56
Slažem se da su to dvije različite kategorije, no s obzirom da često obrađuju istu temu, uvijek se može prosuđivati i raspravljati koji medij je to bolje učinio, odnosno, koje su sličnosti, prednosti i nedostaci filma nasuprot knjige.
Ljubiteljima trilera mogu preporučiti knjigu i film "Muškarci koji mrze žene". Priča mi se jako svidjela, a holivudska verzija filma me oduševila, po meni puno bolja izvedba od švedske verzije. Švedska verzija je imala lošiji izbor glavnih glumaca, barem po mom mišljenju. Pročitala sam i drugi dio, koji može konkurirati prvom dijelu. Još mi nedostaje treći da zaključim priču. Nadam se da će snimati i ostale nastavke s Danielom Craigom u glavnoj ulozi.
Za ljubitelje drame preporučujem knjigu "Jedan dan", iako me ekranizacija nije baš oduševila. Kinga nisam do sada čitala, pa ne mogu komentirati ništa na tu temu.
O Stephanie Meyer sam čitala i roman "U sebi", a u ožujku stiže i film prema toj knjizi. Baš me zanima kakav će biti.
Uredio mad_max, 26.11.2012. u 00:53:41
Odgovori
Filmski forum Film Kultni filmoviFilmovi prema knjigama
Najaktivniji korisnici u posljednja 2 tjedna: