Moj Film na Facebooku Moj Film na Twitteru
Filmski forum Film Aktualni filmoviSumrak saga: Pomrčina
Stranice: 1 2 Odgovori
Autor Tema: Sumrak saga: Pomrčina

Korisnik
tanja_a

Ukupno postova: 2
Član od: 23.11.2009.
Sumrak saga: Pomrčina
11.03.2010. u 02:29:41
Za oko 3 mjeseca (30.6.) dolazi prezadnji dio sage u kina. Danas je pušten teaser foršpana od 10 sekundi, a sutra ćemo vidjeti cijeli u trajanju 90 sekundi.

http://www.youtube.com/watch?v=k33DEEI-15c&feature=player_embedded

Glumci najavljuju više akcije i zanimljivih dijelova. Koliko je od toga istina, vidjet cemo, a mozda se radi samo o pukim pricama da privuku jos vise gledatelja.

edit: http://www.youtube.com/watch?v=S2HIda5wSVU&feature=player_embedded - prvi službeni trailer
Uredio tanja_a, 11.03.2010. u 15:21:34

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
12.03.2010. u 08:53:33
Odličan trailer i vidim da su dijalozi iz knjige.......veselim se....

Korisnik
kikach_j

Ukupno postova: 2
Član od: 08.02.2010.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
12.03.2010. u 16:01:09
Mogu priznati da sam jaaaako dugo čekala taj trailer i oduševio me. Ako bude film i pola dobar kao i knjiga(ne sumnjam u to kao i na prošle djelove) ja sam sretnaaa . A sada.. idemo odbrojavat dane do 1. 7.

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
28.04.2010. u 22:00:13
Evo novi službeni trailer

http://www.youtube.com/watch?v=CScK6D3KROM

i link za 9 min. o snimanju Pomrčine i jedna scena iz filma.....sa DVD-a New moon

http://www.youtube.com/watch?v=BExYRYXE1Xw

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
10.05.2010. u 12:00:40
Evo kako sam navela na komentarima za film; fale neke stvari iz knjige. A najviše navodno fanovima smeta što

spoiler...

Alice ne otima Bellu na pidžama party i time kada ona treba pobjeći sa Jacobom na motoru u La Push, ona bježi iz škole pred Edwardom, što nije po knjizi a i kosi se karakterom jer Bela ne bježi Jacobu kada je sa Edwardom. I navodno su im perike katastrofa loše. A sad: to su fanovi rekli tako da ne mogu potvrditi ali evo meni interesantno....


ALi zato se puno ljubakaju što u knjigama ima ali u filmovima do sada nije bilo. Pa eto nešto i pozitivno.

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
11.06.2010. u 13:54:08
Opet ja....

Upravo potvrđeno da će Breaking Dawn biti dva filma. Snimanje počinje ovu jesen, a premijera se može očekivati 11. mjesec 2011.

Korisnik
Carnivora

Ukupno postova: 178
Član od: 01.09.2009.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
24.06.2010. u 15:42:44
Ja za sada se ne opterecujem pracenjem radne knjige.
Cak sto bolje da nije skroz isto, ovako ostavlja kakav takav element iznenadjenja.

Kaj jos 6 dana ha?

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
01.07.2010. u 09:16:37
Iako ne prati strogo dijaloge i radnju iz knjige (kao što je to bilo u New Moon) sve izmjene su odlično napravljene. Posebno zadnji dijalog u zadnjoj sceni filma je skroz nova i fenomenalno objasnila neke stvari koje su prisutne u knjizi ali je malo teže u drugi medij prikazati.
Osobno su mi falile par scena iz knjige koje si mi bile dopadljive (kada joj puhne u kosu, "kalorifer", skoro tuča u šatoru, "Zašto se samo ona smije tuči sa vukodlacima?" i par drugih) ali zato neke koje bi bile pre mlake na filmu su malo preoblikovali tako da nismo puno izgubili u sveukupnom dojmu. Sve doskočice koje su dodane nasmijale su cijelo kino i Charlie koji je u prošlom dijelu ostavio odličan dojam sa svojim replikama, nije razočarao ni u ovom dijelu.

Robert je stvarno pokazao da zna glumiti i konačno je dobio priliku pokazati sve emocije, za razliku od prijašnjih dijelova gdje je vječito namrgođen sa istim izrazom lica. Kristen klasično ista (dobra),a najviše me iznenadio mladac koji glumi Riley-a. Za njega ćemo još čuti, odlično je odlgumio relativno kratku ulogu i prikazao svog lika u puno dimenzija. Stvarno odlična izvedba.

Nikki Reid konačno došla do izražaja i potvrdila da zna glumiti i u ovom dijelu je konačno prikazana kao ljepotica kakvom ju opisuje u knjizi. Do sada su valjda štedili na šminkerima jer je mi nikako nije odgovarala za tu ulogu u prva dva dijela ali konačno su joj sredili frizuru.

Zamjerke su u perikama koje su jako vidljive posebno kod Belle i Carlile-a, Jasperova frizura i Jacobova ozljeda koja mi se čini da uopće nije vidljiva, a polomljena mu cijela desna strana. Bella je prikazana kao čvrsta i autoritativna osoba dok u knjizi nisam stekla takav dojam. Posebno kada pred Edwardom odlazi na motoru sa Jacobom je nešto što Bella u knjizi nikada ne bi napravila jer joj je Edward uvijek na prvom mjestu, te se i par puta otresa na njega. Ali nećemo sitničariti.....

Borbe, vukodlaci i akcija sveukupno su puno bolje odrađeni nego u prijašnjem nastavku,a li i sama radnja trećeg dijela je zahvalna jer ima puno dinamike i radnje koja može zadovoljiti i publiku koja nije čitala knjige i koja je došla pogledati film kao takav, a ne kao fan.

Da bi dobila bolji objektivan pogled na film moram ga još jednom pogledati......

Mislim da će ovaj dio biti odlično prihvaćen od strane široke publike i do sada definitivno najbolji dio sage.

Administrator
bukky

Ukupno postova: 82
Član od: 28.06.2009.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
01.07.2010. u 17:10:48
Mrak si ovo napisala, vidim da si se dosta složila s našim Mladenom...

Ja ću pričekati da se malo smanje gužve na blagajnama...

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Pomrčina
02.07.2010. u 09:39:44
Ajde, hvala ti. Imala sam inspiraciju, valjda. I inače se većinom slažem sa vašim recenzijama.
Šteta što sad nema nagradne igre za recenziju..
Stranice: 1 2 Odgovori
Filmski forum Film Aktualni filmoviSumrak saga: Pomrčina
Najaktivniji korisnici u posljednja 2 tjedna: