Moj Film na Facebooku Moj Film na Twitteru
Odgovori
Autor Tema: istok

Korisnik
keiko

Ukupno postova: 9
Član od: 04.03.2010.
istok
04.03.2010. u 19:26:28
Razgledavajući razne naše film forume, primjetila sam nešto što mi je čudno i zanima me zašto je to tako, pa evo pridružih se moj-film.hr forumu da pokušam naći odgovor
Kada pričate o filmovima (bilo kojeg žanra), o najboljim scenarijima, ulogama, ovakim, onakvim scenama, vašim top 5, 10, 20 itd itd. zanima me gdje je tu malo "širi" izbor? Ako ste/smo ljubitelji filma, ili filmofili? Zašto su izbori svugdje ograničeni na "zapad", na Hoolywood?? Smatrate li da nabolji filmovi dolaze od tamo? hm...Nemojte krivo shvatiti, ne započinjem prepirku, samo me zanima zašto je to tako, čudno mi je to (ili sam samo ja čudna), ne znam...
Da skratim...ne znam ni kako da se izrazim ali preporučam (ako volite film kao film) da malo filmskog vremena potrošite na istok, azijske filmove, da proširite filmske vidike...Ne kažem da na zapadu nema dobrih filmova, naravno da ima, niti da na istoku nema loših, ALI kvaliteta istoka, način pričanja priče, način pristupa likovima, način izvedbe je jednostavno nešto neuporedivo sa zapadom (nekom dobro, nekom loše)...pa eto zanima me zašto nigdje ne vidim ništa o tome, na gotovo ni jednom forumu, da li ljudi ne gledaju azijske filmove ili su ljudi ovdje jednostavno takvog tipa ili ljudi ne pronalaze dovoljno naslova da bi pogledali malo više od onoga za što se samo "čuje"?
"I shut my eyes in order to see."

Administrator
Anchica

Ukupno postova: 117
Član od: 29.06.2009.
Odg: istok
05.03.2010. u 01:33:04
Razgledavajući razne naše film forume, primjetila sam nešto što mi je čudno i zanima me zašto je to tako, pa evo pridružih se moj-film.hr forumu da pokušam naći odgovor
Kada pričate o filmovima (bilo kojeg žanra), o najboljim scenarijima, ulogama, ovakim, onakvim scenama, vašim top 5, 10, 20 itd itd. zanima me gdje je tu malo "širi" izbor? Ako ste/smo ljubitelji filma, ili filmofili? Zašto su izbori svugdje ograničeni na "zapad", na Hoolywood?? Smatrate li da nabolji filmovi dolaze od tamo? hm...Nemojte krivo shvatiti, ne započinjem prepirku, samo me zanima zašto je to tako, čudno mi je to (ili sam samo ja čudna), ne znam...
Da skratim...ne znam ni kako da se izrazim ali preporučam (ako volite film kao film) da malo filmskog vremena potrošite na istok, azijske filmove, da proširite filmske vidike...Ne kažem da na zapadu nema dobrih filmova, naravno da ima, niti da na istoku nema loših, ALI kvaliteta istoka, način pričanja priče, način pristupa likovima, način izvedbe je jednostavno nešto neuporedivo sa zapadom (nekom dobro, nekom loše)...pa eto zanima me zašto nigdje ne vidim ništa o tome, na gotovo ni jednom forumu, da li ljudi ne gledaju azijske filmove ili su ljudi ovdje jednostavno takvog tipa ili ljudi ne pronalaze dovoljno naslova da bi pogledali malo više od onoga za što se samo "čuje"?



Jednostavno, mene osobno ne privlače takvi filmovi...Kvaliteta istoka je uredu, ali ovo drugo...

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: istok
05.03.2010. u 09:26:11
Stvarno su "istočni" kvalitetni filmovi, i čak njihovi horori (originali) su mi bolji od američkih prerada ali čini mi se da sam odrasla na filmovima sa engleskog govornog područja pa su mi oni postali draži. Kada sam otkrila filmove i zaljubila sa u njih, na TV-u su bili i filmovi,a ostale si gledao na lošim VHS kazetama i nisi imao veliki izbor. Pretežito su bili američki filmovi dostupni.

Još jedan faktor je taj što volim slušati film i doživjeti dijaloge na engl.jeziku, ne ovisim o prijevodu, što ne mogu kada gledam francuski ili japanski film (jel ne znam jezik).

Slično mi je i sa našim filmovima. Prije ih nije bilo, a onda kada su se počeli sniamti svi su imali tešku, ratnu tematiku tako da sam ih počela izbjegavati. Vjerojatno postoje odlični naši filmovi ali jednostavno se trebam pripremiti na naš film i biti u raspoloženju za takav film. Evo kolegica mi preporučuje "Pjevajte nešto ljubavno" i vjerujem da je dobar film ali nikako se odlučiti pogledati ga.


To su moja razmišljanja ali mi je drago da ima i nekoga tko drugačije razmišlja i možda po tvojim prijedlozima odlučim i pogledati koji istočni film.

Korisnik
keiko

Ukupno postova: 9
Član od: 04.03.2010.
Odg: istok
05.03.2010. u 10:06:09
Drago mi je vidjeti da ipak ima zainteresiranih na tu temu! Da, mislim da se ljude kod nas ni ne može privući toj temi jer nema dovoljno izbora ili reklame, jednostavno su nam nepoznati, i jedina mogućnost da pogledaš veći popis azijskog filma je ta da te to zanima, ili ako slučajno naletiš na nekom od festivala pa ti se svidi i pomisliš "gle mogo bi još ponešto pogledat"...
Mene osobno je azijskom filmu privukao njihov način "uvlačenja" gledatelja u radnju, njihov pristup radnji, potpuno drugačije od drugih, njihov pristup likovima je nevjerojatan...
a na temu jezika, da, , super mi je to što i naučiš pomalo hehe, a osim toga i hrpu stvari iz njihove kulture i povijesti!
Leonida kakav žanr bi te zanimao? da ti preporučim koji...
"I shut my eyes in order to see."

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: istok
05.03.2010. u 11:28:09
Ja sam jednostavna, a opet komplicirana. Da objasnim. Volim filmove koji će me zabaviti, a opet me oduševljavaju povijesni po istinitim događajima. Pripremam se pogledati Crvenu stijenu već par tjedana ali čini mi se da dugo traje pa nikako se odlučiti.
A recimo japanski horori su mi dobri, posebno Grudge i još par a li sam zaboravila imena. Dok recimo onaj horor u neboderu sa vodom i nekom malom, mislim da se zove Voda ili tako nešto mi je bio katastrofa loš. . Kasnije su ameri napravili svoju verziju.
Volim dinamične i zanimljive filmove.

Korisnik
keiko

Ukupno postova: 9
Član od: 04.03.2010.
Odg: istok
05.03.2010. u 21:22:49
Red Cliff je dobar iako volim korejske i japanske filmove više nego kineske...
Eh horore baš ne volim, al nije da ih NE VOLIM nego mi nekako nisu nikad dovoljno strašni, jer današnji horori nisu horori koji izazivaju strah (a to bi trebali biti po meni) nego u žanr horora su strpali filmove tipa krvi, mesa, rezanja, trganja itd, a meni to nije to...ali ako voliš azijske horore onda si sigurno gledala Priču o dvije sestre, poznati korejski film, e to je već bliže pojmu tog žanra...
Kad se radi o korejskim fimovima...joj mene zadivljuje način na koji oni pričaju priče, način na koji te čine "dijelom radnje", i to što nikad nema nekih objašanjavanja, kao recimo u dosta zapadnih filmova (80%) ti sve objašnjavaju i to mi nekad pokvari više od pol doživljaja, kao tipa sad se neko nečeg sjeća pa ti bacaju flesheve pa tipa objašnjavaju ti zašto je neko nešto reko itd itd, to ćeš u korejskom film rijetko, jako rijetko naći, sviđa mi se to što sve ostavljaju tebi, a i činjenica da većina korejskih filmova, rekla bi 70%, nema sretan završetak, i to te nekako drži u tom "polurealnom" raspoloženju što dodatno utječe na cjelokupni dojam...način na koji te navedu da se u nekog od likova zaljubiš ili zamrziš je nevjerojatno vješt...i nekako mi se čini da oni prvo žele da se uživiš u uloge a onda samim time u radnju, što je kod "zapada" nekako obrnuto, pa sad ne znam kome se šta više sviđa...sorry na ovako podužem postu, haha, ali eto ako ikad odlučiš pogledat nešto "istočno" da znaš da ispod te površine ima jedna prava vještina tako karakteristična za njih, i moram te upozoriti da nećeš neke stvari primjećivati nakon 2 ili 3 filma, treba da se navikneš na drukčiji pristup, "čudni" jezik i sl da bi počeo hvatati detalje koji toliko doprinose cjelini!
Što se tiče preporuke evo ne znam da li si čula za Bittersweet life (korejski film), jedan od poznatijih, karakteristično za njih - radnja naoko laka i jednostavna, ali ispričana na drugi način...zatim No mercy for the rude, koji ne bi preporučila odmah za početak ali može, zatim City of Fathers...ja recimo volim filmove sa čudnijim pričama, nekad istinitim, možda neke teže tematike...japanski film Nobody Knows (po istinitoj priči) je film koji bi svakom preporučila, ali sa upozorenjem da nije za one koji ne znaju ili ne vole suosjećati, zatim film japanski Go! koji objedinjuje nekoliko tema zajedno na jedan "light" način, pa film Failan (korejski)...Oldboy također ima počasno mjesto itd itd, ali za početak preporučujem ovaj prvi Gorko-slatki život tek toliko da se netko "ufura"
joooj sorry na ovolikom postu!!!!
"I shut my eyes in order to see."

Korisnik
twfan

Ukupno postova: 10
Član od: 16.11.2009.
Odg: istok
18.03.2010. u 11:46:38
Ne privlaće me ti filmovi...Dosadni su,a iskreno niti ih ne imitiraju na telki..

Korisnik
keiko

Ukupno postova: 9
Član od: 04.03.2010.
Odg: istok
25.03.2010. u 18:12:02
ne znam koliko si ih pogledao da si došao do tog mišljenja...
naravno da se ne prikazuju na TV-u, heh TV je loš izbor za pogledat bilo koje filmove!
"I shut my eyes in order to see."

Administrator
Anchica

Ukupno postova: 117
Član od: 29.06.2009.
Odg: istok
15.05.2010. u 17:11:53
Sad sam se sijetila jednog filma...Ne znam čiji je (kineski,japanski... )...Znam da se radilo o bratu i sestri koji su bili jako siromašni..I da su se oko bijelih platnenih tenisica mučili, jer nisu imali novaca da mala seka ima takve kao svi u školi, pa je od brata nosila, i onda je brat bio kažnjavan u školi jer nije nosio ili je kasnio...Onda je bio neki turnir u trčanju ja mislim, nagrada je bila bijela platnena teninisica i on je pobijedio i dobio...

Heheh, znam da sam smiješno opisala film..Ali mi je ostao u pamćenju i bio mi je toliko tužan da me stezalo oko srca..I ne znam kak se zove, možda ti znaš??

Korisnik

Ukupno postova: 3
Član od: 04.02.2012.
Odg: istok
04.02.2012. u 17:02:54
I dalje se drzim zapada, ne privlace me bas azijski filmovi
Odgovori
Najaktivniji korisnici u posljednja 2 tjedna: