Moj Film na Facebooku Moj Film na Twitteru
Filmski forum Film Aktualni filmoviSumrak saga: Mladi mjesec
Stranice: 1 2 3 Odgovori
Autor Tema: Sumrak saga: Mladi mjesec

Administrator

Ukupno postova: 41
Član od: 28.06.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
30.09.2009. u 03:23:54
Dobro, gledano tako, u principu su decki(glumci) zasluzni za to.
Ali ima jako puno filmova koji su dobri, recimo LOTR, ali nikaj nisu nadmasili knjige.

Jednostavno mislim da jos nije dosao tak film koji bi mogao nadomjestiti vlastitu mastu uma.


Istina!!
Ali usporedi sada knjige Sumraka i knjige LOTR-a. Nema šanse da ćeš LOTR pretočiti u film zbog količine i kompliciranosti radnje te fiktivnih likova dok je sumrak puno jednostavniji i "kraći" i čisto zbog nekompleksnosti radnje lako je po mom mišljenju napraviti film koji će biti bolji čak od knjige, ako me kuzis sta sam htio reci.
Uredio marius, 30.09.2009. u 03:24:22

Korisnik
Carnivora

Ukupno postova: 178
Član od: 01.09.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
30.09.2009. u 11:05:54

Nema šanse da ćeš LOTR pretočiti u film zbog količine i kompliciranosti radnje te fiktivnih likova...


Pa filmovi su napravljeni...i to čak bolje od večine filmova po knjigama.

Ali u principu shvačam što si htio reći.

Korisnik
twfan

Ukupno postova: 10
Član od: 16.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
16.11.2009. u 14:58:31
Mislim da će film biti dobar.Knjige su Ok ,a ni glumci baš nisu loši.Između ostalog bit će puno sf-a i nabildanih likova (za one koji to vole).Sve u svemu jedva čekam 20.11.

Administrator

Ukupno postova: 41
Član od: 28.06.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
16.11.2009. u 15:11:43
Mislim da će film biti dobar.Knjige su Ok ,a ni glumci baš nisu loši.Između ostalog bit će puno sf-a i nabildanih likova (za one koji to vole).Sve u svemu jedva čekam 20.11.


a i ja mislim da ce film biti ok za pogledati jednom, eventualno jos jednom za godinu dana da se prisjetiš što je bilo kad budeš išao treći gledati

sve u svemu mislim da taj film najviše i prodaju ti nabildani glumci jer pogledaj kakva je populacija filma.

ali svakako dajem jer mislim ga svakako pogledati cisto radi priče.

Korisnik
Carnivora

Ukupno postova: 178
Član od: 01.09.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
16.11.2009. u 22:14:22
Mislim da film cilja više na bazu fanova nego da se gleda zasebno kao filmski uradak koji je rađen od početka kao film.
Film je zapravo samo pračenje radnje knjige, koju su ionako fanovi pročitali.
A mene iskreno ne zanimaju nabildani 19ogodišnjaci, ali zato karakter vukova bi me mogao zaintrigirati.
Kao i pokoja vampiruša. haha
Još 4 dana...

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
19.11.2009. u 09:07:16
Pročitavši sve 4 knjige postala sam fan (iako nisam ciljana grupa) i stvarno su mi se svidjele knjige. Sumrak kao film mi je bio o.k. ali ništa posebno jer i nije odličan film. Pošto je jako teško ako i nemoguće u potpunosti prenijeti knjigu na film shavtila sam to kao dva odvojena projekta i tako jedino mogu gledati filmove koji su napravljeni prema knjigama. Kartu za Mladi mjesec imam već mjesec dana, a i dobila sam na nagradnoj igri još dvije karte. U subotu idem pogledati da vidim što su napravili. Ako bude dobar film možda odem još jednom pogledati,a ili ću prodati karte. Uvijek sam bila slaba na vampire (Intevju s vampirom, Vampiri..) i ne mogu vjerovati da mi se sviđa ova mlaka i tinejđerska saga ali eto, ne mogu si pomoći.

Pokušati ću ga objektivno ocijeniti.....

Korisnik
Leonida

Ukupno postova: 218
Član od: 10.11.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
21.11.2009. u 23:39:48
Gledala.

Objektivno: film je dobro napravljen, gluma odlična, malo mi je glazba na trenutke pre cmoljava, i efekti iako puno bolji od prvog dijela malo too much. Ali sveukupno mislim da bi bio dobar i onima koji nisu fanovi.
Mm koji je išao sa mnom i koji ne voli romantične filmove kaže da je dobar i da bi gledao i pomrčinu kada dođe.


Subjetivno: kao fan moram reći da je film odličan i da je uspio prenijeti knjigu na film skoro u cjelosti. Naravno da nije sve iz knjige stalo u film ali atmosfera i nit knjige je odlično prikazana. ALi (uvijek postoji ali) meni fale dvije scene koje su mi u knjizi bile odlične (dijelog između Alice i Charliea kako je Bella podnijela Edwardov odlazak i na kraju kada idu na glasanje kod Cullenovih kada Edward sazna da se Bella namjerno izlagala opasnosti). Oduševio me Charlie i njegove provale tokom filma.

Bez obzira fan ili ne, film definitivno preporučujem........

Korisnik
Carnivora

Ukupno postova: 178
Član od: 01.09.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
30.11.2009. u 06:50:19
haha. Da Charlie je bio odličan. I iskreno jako dobro, ako ne i najbolje odrađen lik.
Iako moram priznati, pošto sam zaljubljenik u vukove, da je borba odrađena izvanrdno i poprilično vjerno za "ljude-vukove".

Korisnik
mad_max

Ukupno postova: 23
Član od: 08.01.2011.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
07.09.2011. u 00:09:16
Evo, ja malo kasnim sa raspravom...ni manje, ni više nego 2 godine, al kad sam se priključila portalu tek 2011...Nisam mogla da se ne uključim u raspravu o Mladom mjesecu, jer sam, kao i Leonida, pročitavši sve 4 knjige postala fanom. Knjige su me oduševile. Mislim da je Mladi mjesec dosta kvalitetno ekraniziran. Po mom mišljenju, knjiga je bolja, kao i u većini slučajeva. No kod Mladog mjeseca su zaista u detalje ostali vjerni knjizi,i nastojali su obuhvatiti cijeli sadržaj knjige.

Administrator
bukky

Ukupno postova: 82
Član od: 28.06.2009.
Odg: Sumrak saga: Mladi mjesec
17.09.2011. u 15:40:55
Evo, ja malo kasnim sa raspravom...ni manje, ni više nego 2 godine, al kad sam se priključila portalu tek 2011...


Nikada nije kasno
Stranice: 1 2 3 Odgovori
Filmski forum Film Aktualni filmoviSumrak saga: Mladi mjesec
Najaktivniji korisnici u posljednja 2 tjedna: